fbpx

ועדה רפואית בביטוח לאומי

נושא המאמר:
עדכון אחרון: ספטמבר 12, 2021

ועדה רפואית בביטוח לאומי

אין אדם שלא התנסה בחייו בהליכים בירוקרטיים מורכבים ובפעמים רבות לא מצא את הידיים והרגליים בעולם הזה של מילוי הטפסים השונים והגשתם. כשזה מגיע להליכים בירוקרטיים, אשר יכולים לסייע לנו בהעלאת רמת החיים.
לדוגמא, בכל הקשור לנושא של ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי, אשר יכולות לקבוע גובה של אחוזי נכות ובסופו של דבר, קבלת קצבה כספית בהתאם לגובה אחוזי נכות. בכדי להתמודד בצורה הנכונה ביותר עם אותן ועדות רפואיות ולקבל את הסיוע המקסימלי מהביטוח הלאומי, מומלץ להתייעץ עם משרד למימוש זכויות רפואיות מקצועי ומנוסה.

ועדות רפואיות – קצת פרטים על הוועדה

ועדות רפואיות מטעם ביטוח לאומי יהיו מורכבות מ: רופא, מתמחה בתחום הפגיעה ומזכיר אשר אחראי לרשום את מסקנות הועדה. לאחר בדיקת המסמכים הרפואיים שהוגשו לוועדה ולאחר שמיעת טענותיו של הנפגע יוחלט על ידי הרופא האם קיים צורך לביצוע בדיקות נוספות.

בוועדה הרפואית יושבים רופאים המצפים לקבל מידע רפואי באופן קצר, מדויק וענייני. לך יש הזדמנות אחת ויחידה להציג טיעונייך בפני הועדה, בצורה הטובה ביותר! ללא הכנה מתאימה של החומר הרפואי עלולים להיפגע סיכוייך לממש את זכויותיך.

חשוב לציין, שהביטוח הלאומי מאשר לאדם הנפגע להביא עימו מלווה לאותן וועדות רפואיות. המלווה יכול להיות כל אדם קרוב משפחה, חבר או עורך דין מטעמו המצטרף לוועדה.
 

 

טיפים לפני הוועדה הרפואית

רגע לפני שאתם מגיעים אל הוועדה הרפואית בביטוח לאומי, חשוב שתדעו, שחברי הוועדה יערימו עליכם לא מעט קשיים, על מנת לחסוך ככל שרק יוכלו בהוצאות הביטוח הלאומי. הם לא עושים זאת מתוך רוע לב, אלא פשוט משום שהיו מספיק אנשים שניצלו את קיומה של הוועדה והצליחו בעורמה לקבל כספים שלא מגיעים להם. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם לצלוח את הפגישה עם חברי הוועדה:

  • הכינו את כל המסמכים – כל תוצאה של בדיקת דם, צילום וכל בדיקה רפואית אחרת שעשיתם, כל סיכום פגישה עם רופא וכל חוות דעת שקיבלתם יכולים להיות לעזר. גם אם אתם לא בטוחים שמסמך מסוים הוא רלוונטי – הביאו אותו. עדיף שיישאר בתיקיית המסמכים מאשר שלא יהיה לכם אותו אם תצטרכו. כשמדובר בבדיקות כמו צילום רנטגן, אולטרסאונד, MRI וכד’ – חשוב שתביאו גם את הדיסקים שקיבלתם, על מנת שחברי הוועדה יוכלו, אם ירצו, לראות בדיוק במה מדובר.
  • הדגישו את השורות הרלוונטיות – מומלץ מאוד שבכל מסמך שאתם מביאים השורות הרלוונטיות למצבכם כיום תהיינה מודגשות. כך הדברים החשובים לא ילכו לאיבוד בשאר הפרטים המודפסים על המסמך ואי אפשר יהיה להתעלם מהם.
  • תכננו מראש – חשוב מאוד לתכנן מבעוד מועד את האופן בו יוצג המצב הבריאותי שלכם. חשוב להציג את הדברים בסדר הכרונולוגי הנכון ולהביע את השתלשלות העניינים בצורה ברורה ומסודרת. חשוב מאוד לא להגיד מה שלא רלוונטי, וחשוב מאוד גם לא להפריז יתר על המידה בתיאור מצבכם. ספרו את האמת, על מנת שלא תצטרכו לעמוד במצבים לא נעימים שבהם ישאלו אתכם שאלה שאם הייתם באמת מרגישים כך הייתם אמורים לדעת לענות עליה.
  • התייעצו – הטיפ הטוב ביותר שנוכל לתת לכם לפני ההגעה אל הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, הוא להתייעץ איתנו. המשרד שלנו כולל יועצים מקצועיים ומנוסים המכירים את ההתנהלות של הביטוח הלאומי בוועדות רפואיות בצורה מעמיקה. היועצים יוכלו לייעץ, לסייע לכם ולעמוד לצדכם בכל השלבים אותם תצטרכו לעבור, החל מהגשת התביעה, דרך ההתמודדות עם ועדות רפואיות בצורה שתענה באופן מרבי על האינטרסים שלכם ועד לאישור מטעם הביטוח הלאומי לקבלת הקצבה שנקבעה לכם.

מגיע לכם לממש את הזכויות שלכם!

* השירות אינו משפטי

מאמרים נוספים:

תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה

מהי תאונת עבודה? הביטוח הלאומי מגדיר כי תאונת עבודה היא אירוע חריג שהתרחש במקום העבודה או בדרך אליו או ממנו, ותוך מילוי חובותיו של העובד.

המשך קריאה »
תאונות עבודה

פגיעה בעבודה

על פי ההגדרות של ביטוח לאומי, פגיעה בעבודה היא תאונה שאירעה בעת העבודה ובעקבות העבודה או מחלת מקצוע אופיינית. אם אתם עומדים בקריטריונים של נםפגע

המשך קריאה »
גלילה לראש העמוד
Call Now Button