קצבת ילד נכה ניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי להורים לילדים נכים העומדים באחד מהקריטריונים הבאים לפחות:
אם אתם סובלים ממגוון בעיות רפואיות, חשוב להיות מודעים לכך שאתם עשויים להיות זכאים לפטור מלא מתשלום מס הכנסה על הכנסות מעבודה. הזכאות לפטור יכולה לנבוע מסוגים שונים של מחלות הגורמות למצב רפואי מסוים או ממחלה קשה.
במקרים בהם אדם מאבד את יכולתו לעבוד ולהשתכר עקב מחלה או תאונה, יש לו אפשרות לתבוע את הביטוח הפרטי שלו, ככל וישנו ואת המוסד לביטוח לאומי, כדי להבטיח תשלום קצבה חודשית. אובדן כושר עבודה יכול להתרחש באופן זמני או קבוע כאשר רמת הפגיעה יכולה להיות שונה בחומרתה.
אין אדם שלא התנסה בחייו בהליכים בירוקרטיים מורכבים ובפעמים רבות לא מצא את הידיים והרגליים בעולם הזה של מילוי הטפסים השונים והגשתם. כשזה מגיע להליכים בירוקרטיים, אשר יכולים לסייע לנו בהעלאת רמת החיים.
אדם אשר נפגע במהלך שעות העבודה יהיה זכאי לקבל פיצויים כספיים ממספר מקורות שונים. אחד המקורות יהיה המעסיקים, המקור השני יהיה מחברת ביטוח פרטית (זאת במידה ויש לו פוליסת נכות מתאונה), והמקור השלישי יהיה המוסד לביטוח לאומי לצורך קבלת קצבה בגין נכות מעבודה.
לביטוח לאומי יש טפסים לקביעת דרגת נכות – לאחר מילוי הטפסים הרלוונטיים וצרוף המסמכים המבוקשים, המוסד לביטוח לאומי יזמן אותך לעמוד מול ועדה רפואית בכדי לקבוע אם מדובר בנכות זמנית או קבועה. בנוסף, יקבעו חברי הועדה את אופי הפציעה, אופן השיקום, המשך התהליך ואת אופי הפיצוי הדרוש לאותו המקרה.
הביטוח הלאומי קובע כי כאשר מדובר על גמלת נכות מעבודה, הכוונה היא לקצבה, זמנית או קבועה, וכן לעתים למענק חד פעמי, אשר מגיע לאנשים אשר המוסד לביטוח לאומי קבע להם נכות מסוימת.
תאונות עבודה, תאונות דרכים, מחלות או פגיעות אחרות, משאירות לעתים את סימניהן בגוף הנפגע לטווח ארוך וכתוצאה מכך ייווצרו אצל הנפגע קשיים או מגבלות כאלה ואחרות. וועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי היא זאת אשר אחראית לקבוע את כמות אחוזי נכות של אותו נפגע. זאת לאחר תהליך של בדיקות ומבחנים רפואיים שאותם יצטרך הנפגע לעבור בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי.
קצבת נכות היא סעד חשוב העומד לרשות האזרחים במדינה דמוקרטית. באופן כללי, זו קצבה המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי בכפוף לעמידה בקריטריונים. הקצבה מועברת רק למי שעקב נכותו צומצם כושר השתכרותו ב-50% לפחות. בנוסף, נשים זכאיות לקצבה במידה והן עקרות בית שכושרן לתפקד במשק הבית צומצם גם הוא ב-50%.
הוכרתם כזכאים לקצבת נכות? ישנן זכויות רבות המגיעות לכם ממשרדי הממשלה ומוסדותיה. ריכזנו עבורכם רשימה כדי לעזור לכם לדעת את זכויותיכם:
עובד שעבר תאונת עבודה שגרמה לו לנכות, זמנית או קבועה, זכאי לקבל מגוון זכויות מטעם המוסד לביטוח לאומי וביניהן גמלת נכות מעבודה, ששיעורה נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שיקבעו לעובד על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.
לאורך השנים אתם משלמים סכומים בלתי מבוטלים למוסד לביטוח לאומי, על מנת שבעת הצורך תקבלו סיוע עקב מצבים רפואיים הפוגעים באיכות החיים וביכולת להתפרנס.
ביטוח לאומי קובע כי תאונת עבודה מתרחשת במהלך שעות העבודה, בדרך מבית הנפגע למקום העבודה או ממקום העבודה לביתו, בשליחות מטעם העבודה ומדווחת לקופת החולים שבה חבר הנפגע תוך 72 שעות מרגע הפגיעה המוצהרת בטופס מתאים (שכיר או עצמאי) לקבלת טיפול רפואי בגין הפגיעה.
מחלת קרוהן (Crohn’s Disease) הנה מחלת מעי דלקתית (כמו מחלת הקוליטיס), ונקראת על שם רופא אמריקאי בשם דר’ בוריל ב. קרוהן, אשר תיאר לראשונה את המחלה ב-1932, עם עמיתיו, דר’ ליאון גינצבורג ודר’ אופנהיימר.
כאזרחים במדינה, חשבו שנהיה מודעים לזכויות שלנו בכלל, ולזכויות הרפואיות בפרט. במקרים מסוימים, עשוית להגיע לנו הטבות שונות ממוסדות וגופים שונים במדינה, לפי החוק. אותן הטבות וזכויות נחקקו כדי לאפשר סיוע הולם לכל אזרח לפי המצב הבריאותי שלו.
גם אם כבר לקחתם משכנתא או אם אתם רגע לפני נטילת המשכנתא שלכם, אלו המושגים שאתם חייבים להכיר: משכנתא היא הלוואה גדולה, לתקופה ארוכה, לרכישת נכס נדל”ן. המשכנתא מבוססת על שעבוד הנכס לטובת המלווה, כלומר, אם הלווה לא יעמוד בתשלומי ההלוואה, המלווה יוכל להשתלט על הנכס ולמכור אותו כדי לכסות את החוב.
הוגדרתם בעבר כסובלים ממחלת מקצוע וחלה החמרה במצבכם? אתם יכולים לבקש הגדלה של סכום הפיצויים!
סובלים מסיליקוזיס? יכול להיות שמגיע לכם כסף! חייגו עכשיו 5270277 – 03 והצוות המקצועי של מזור מימוש זכויות רפואיות יבדוק זאת עבורכם!
בעברית נקראת המחלה “תסמונת מנהרת שורש כף היד”, והיא מתבטאת בתחושה של הירדמות, עקצוץ או כאב בפרק כף היד. עיקר הכאב מצוי בדרך כלל באגודל ובשלוש האצבעות הסמוכות לו, אולם ישנם מקרים בהם מתרחשת גם הקרנה ליד כולה.
צרידות במיתרי הקול? מורים ומורות, חשוב שתדעו ותבדקו את הזכויות שלכם.
בעיות אורטופדיות הנגרמות בעקבות העבודה ופוגמות בכושר העבודה, מזכות את הנפגע בגמלת נכות. בעיות אלו כוללות: הגבלות בתנועות של המפרקים ועמוד השדרה, פגיעות צוואר, גב ועוד. על מנת להשיג את מרב אחוזי הנכות מומלץ לפנות לחברה מקצועית למימוש זכויות רפואיות.
הביטוח הלאומי מגדיר כי תאונת עבודה היא אירוע חריג שהתרחש במקום העבודה או בדרך אליו או ממנו, ותוך מילוי חובותיו של העובד.
על פי ההגדרות של ביטוח לאומי, פגיעה בעבודה היא תאונה שאירעה בעת העבודה ובעקבות העבודה או מחלת מקצוע אופיינית. אם אתם עומדים בקריטריונים של נםפגע עבודה – מגיע לכם כסף!
אם נפגעתם בתאונה או הינכם סובלים ממחלה הקשורה למקום התעסוקה, ייתכן מאוד שאתם זכאים להטבות שונות מטעם הביטוח הלאומי. חברת מזור מעמידה לרשותכם ידע מעמיק וניסיון רב בהשגת זכויות מרביות, וצוות מקצועי רב-תחומי הכולל רופאים, רואי חשבון, יועצי מס ומומחים נוספים. בעלי המקצוע שלנו ילוו אתכם באופן אישי לכל אורך הדרך, ובכל השלבים עד להשגת פיצוי הולם עבור פגיעתכם.
ביטוח נפגעי עבודה מוענק לכל אדם המבוטח בביטוח לאומי ונפגע בעבודתו, אם פגיעה ממושכת או נקודתית בדרך לעבודה, במקום העבודה עצמו או חזרה מהעבודה לביתו.
כאשר מגישים תביעה לקבלת קצבה, הטבה ופיצוי המגיעים מהביטוח הלאומי, מחברות הביטוח ומקרן הפנסיה, יש להיערך עם תיק רפואי המציג את מכלול הליקויים מהם סובל החולה ברמה הרפואית והתפקודית.
לאחר שהעובד הוכיח כי נגרם נזק לשתי האוזניים, אשר הוביל לירידה בכושר השמיעה במסגרת עבודתו, בה היה חשוף לרעש מתמשך בעוצמה של 85 דציבלים לפחות הפגיעה נחשבת כמחלת מקצוע. מכיוון שלרוב הפגיעה אינה הפיכה, העובד זכאי לאחוזי נכות שגובהם תלוי במידת הפגיעה. במידה ואחוזי הנכות נעים בין 9-19 אחוזים, העובד זכאי למענק חד פעמי.
טיניטוס, טנטון בעברית, הינה מחלה המאופיינת בשמיעת צפצופים או קולות אחרים כגון צלצולים, זמזומים, קליקים או צרצורים, אשר אינם קיימים באמת. מעבר לעובדה שמדובר במצב לא נעים, שכן כל הזמן שומעים צלילים בעוצמה די גבוהה אשר פוגמים ביכולת השמיעה, התופעה יכולה לגרום לתופעות נלוות נוספות כגון הפרעות שינה ואפילו דיכאון.
אזרח הסובל מפגיעה רפואית/ליקוי שמיעה מחשיפה לרעש במקום עבודתו לאורך זמן ובאופן יומיומי, ברמה שמעל ל-85 דציבל, רשאי להגיש תביעה למחלקת נפגעי עבודה בביטוח לאומי בכדי שיכירו בפגיעתו כמחלת מקצוע ויפצו אותו עפ”י אחוזי הנכות שיוחלטו בוועדה רפואית בהתייחס לרמת ההכנסה המוצהרת.
ליקויי שמיעה יכולים להיגרם לעתים כתוצאה מפגיעת עבודה ובמקרה הזה להיות מוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כמחלת מקצוע או תאונת עבודה. עובדים רבים חשופים במהלך עבודתם לפגיעות שמיעה שונות, אנשים שעובדים במפעלים, באתרי בנייה, בסאונד, בחשמל ובמקצועות ומקומות עבודה נוספים שיש בהם רעש בעוצמה גבוהה.
חברת מזור מימוש זכויות רפואיות מתמחה במתן מגוון פתרונות וסיוע למבוטחי הביטוח הלאומי במימוש זכויותיהם הרפואיות. לשם כך, החברה מספקת ייעוץ וליווי אישי על ידי רופאים מקצועיים מתחומים שונים: אורתופדיה, ריפוי בעיסוק, אף-אוזן-גרון, רפואת עור, קרדיולוגיה ועוד, וכן אנשי מקצוע מתחום המיסוי והחשבונאות כגון: רואי חשבון.
פעמים רבות, ניתן לראות כי התופעה של צפצופים באוזניים, מלווה גם בתופעה של ירידה בשמיעה. הדבר לא מפתיע, כאשר אנו סוקרים את האוכלוסיות אשר חשופות במיוחד לתופעה הנ”ל. לרוב, מדובר על אנשים אשר נחשפים לרעש רב ולעוצמת שמע גבוהה.
כך, למשל, דינו של בחור צעיר בן 23 שעבד כשליח ונפגע בתאונת דרכים, אינו כדין עובד בניין בשנות ה-40 לחייו, שנפגע פגיעה דומה בעקבות נפילה באתר בנייה. מנגד, אובדן ההכנסה הפוטנציאלי של בן 23 רב מזה של אדם בשנות ה-40 לחייו, והאובדן הפוטנציאלי של ילד שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית יכול להיות אף גבוה מזה.
הביטוח הלאומי קובע כי נכות תפקודית הוא אלמנט בהגדרת מידת הפגיעה בכושר ההשתכרות ו/או התפקוד היום-יומי. למותר לציין כי נכות תפקודית הנה הגדרה נפרדת מן הנכות הרפואית. כך, למשל, הנכות הרפואית יכולה להיות חמורה מן הנכות התפקודית, ולהיפך. קבלת קצבת נכות לעובדים נקבעת על ידי שילוב של הערכת הנכות הרפואית והנכות התפקודית.
ככל שהרפואה בכלל וענף הפסיכיאטריה בפרט לומדים יותר על המוח האנושי, מושרשת התובנה כי הפרעות ומחלות נפשיות הן מצב חולי ככל מצב חולי, ולפיכך, גם נכות נפשית מתקבלת כמצב מוגבלות לכל דבר ועניין. בהתאם לכך, נגזרים חוקים ותקנות שמטרתם להסדיר את זכויותיהם של הסובלים מנכות נפשית ואת האופן בו המדינה ומוסדותיה אמורים לנהוג בהם.
חוק לרון, שנכנס לתוקף ב-1 באוגוסט 2009, נחקק על מנת לסייע לאוכלוסיית הנכים לנהל חיים כמה שיותר רגילים, ולסייע להם להשתלב במעגל העבודה. על פי חוק זה הונהגה קצבה חדשה אשר זכתה לשם “קצבת עידוד”, ושמחליפה את הקצבה המוכרת בשם “קצבת נכות”. קצבה שכזו ניתנת, על פי החוק, לנכים שהשתלבו במעגל העבודה, ושמשכורתם גבוהה מסכום מסוים שנקבע בחוק.
אנחנו במזור דואגים לאוכלוסיית הסוכרתיים בישראל ומספקים את כל הסיוע הדרוש להשגת הסיוע והקצבאות המגיעים לכם. אם אתם סובלים מסוכרת מסוג 1 או מסוג 2, הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונעשה כל שביכולתנו על מנת להשיג לכם את כל הזכויות המגיעות לכם, כולל, כמובן, קצבאות לחולי סוכרת.
מחלת הפרקינסון היא מחלה כרונית ניוונית, חשוכת מרפא. כיום, אנו יודעים כי המחלה נגרמת כתוצאה מניוון או מוות של התאים המייצרים את הכימיקל דופמין. לא ידוע מה גורם לפגיעה, אולם ידוע כי תורשה וגיל מתקדם הנם פקטורים מתערבים, וכן חשיפה למזהמים שונים לאורך זמן.
אירוע מוחי, או שבץ מוחי, הוא אירוע רפואי במהלכו נפגע המוח בעקבות הפרעה באספקת הדם. האירוע יכול להיגרם משלל סיבות, ביניהן חסימה של זרימת הדם אל המוח, או דימום בתוך כלי הדם במוח. מבין שאני אלה, הסיבה הראשונה, חסימה, היא הנפוצה מבין השתיים, ויכולה להתפתח באופן הדרגתי. לעומתה, הסיבה השנייה, נוטה להיות מקושרת יותר עם טראומה.
הביטוח הלאומי קובע כי הסכם ניידות מתייחס למסמך שנחתם בין משרד האוצר לבין המוסד לביטוח לאומי, ועיקרו הוא מתן גמלת ניידות עבור משותקי רגליים. המטרה היא לאפשר לנכים לצאת מהבית ואולי אף להשתלב בעבודה. חשוב לציין כי לגמלה זו ישנם סייגים רבים.
לא מעט אנשים עדיין לא יודעים כיצד לבחון את הזכאות שלהם להטבות שונות מהמדינה והרשויות השונות,  בשל כך, ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי, בנושא זכאות לתו נכה: תג נכה
ח.ה. – מכונאי רכב בן 42 מאזור השפלה פנה לחברת מזור – מימוש זכויות רפואיות בשנת 2011 לייעוץ בהגשת תביעה עקב זרמים וחולשה בכפות ידיים. הוכר כנפגע עבודה בכפות ידיים במחלת מקצוע CTS ואושר לו נכות בגובה 14.5% לצמיתה ומענק חד פעמי של 83,000 ₪
logo בניית אתרים